0236 606 0558
info@cimplasta.com.tr

Teknolojimiz

Bileşenlerin ve montajların tasarımı, müşteriye hem ortak tasarımda hem de yeni bileşenlerin geliştirilmesinde yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Müşterinin fikri, en iyi teknik sonucu maliyet optimizasyonu ile birleştiren bir bileşene dönüştürülür. Tüm geliştirme, optimum sonuçlar için geniş bir teknoloji seçeneği ile sonraki üretime yöneliktir.

Tasarım

En modern tasarım (CAD), simülasyon (CAE) ve üretim (CAM) teknolojileri kullanılmaktadır. İyi donanımlı bir mekanik atölye, kalıpların hem geleneksel hem de yenilikçi teknolojiler (çift bileşenli, Kalıp İçi Dekorasyon, Kalıp İçi Etiketleme, vb.) Fiyat/performansı en iyi şekilde birleştiren bir ürün sunmak, son teknoloji ürünü bir destek teknolojisine sahip olmak anlamına gelir. Amacımız, müşteriyle her seferinde hızlı, verimli ve etkili bir hizmet oluşturmaktır.
Kendimizi uygulama ile sınırlamıyoruz, ancak sürekli iyileştirme sürecini takip ederek bilgimizi kullanan bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz, böylece müşteriye kendisini tamamen tatmin eden bir ürün elde etmesini tavsiye edebiliriz.

Çok Bileşenli

Mekanik Parça Transferi; Bu çözümle, parçanın bir istasyondan diğerine fiziksel hareketi gerçekleşir, böylece kalıpların karmaşıklığı azalır ve çok malzemeli kalıplamaya izin verilir.

Mobil Kalıp İçi Köşebent; Bu, kalıp içinde hidrolik olarak tahrik edilen bir sistemin bulunması sayesinde en basit çok malzemeli kalıplama teknolojisidir. Özel bir tapa (sürgü) dolum haznesinin değiştirilmesini sağlar.

İndeks Plakası; Bu en rafine teknolojidir ve kalıbın hareketli ve sabit kısmı arasında bir ara plakanın döndürülmesini içerir; bu mekanizma sayesinde kalıp kalıplarının entegre bir şekilde değiştirilmesi mümkündür.

Döner Tabla; Bu, erkek-dişi kaplini değiştirmek için bir yarım kalıbın 180°’ye kadar dönebildiği bir sistemdir. Cimplasta ayrıca, üç reçinenin ayrı ayrı enjekte edilebilmesi için kalıbın dönüşünün 120°’de gerçekleştiği üç bileşenli bir teknolojiye sahiptir.

Birçok uygulamada bu teknolojiler birleştirilir (örneğin döner tabla ve hareketli dübel).

Özel Malzemeler

Silikon dolgulu bileşenler, karbon fiberler, çelik fiberler (triboelektrik ve kütle iletkenlikleri 90Ohm’un altında), bronz, molibden disülfür, Teflon, karbon üretiyoruz. Dolgu maddelerine ek olarak PEEK (farklı dolgu maddeleriyle), PPS, termoplastik silikonlar gibi gelişmiş mühendislik polimerleri kullanıyoruz. Farklı ürün sektörlerindeki deneyimimiz sayesinde metal değiştirme sorunlarını çözebiliyoruz. Havacılık gibi gelişmiş sektörlerdeki uzun deneyimimizi, tüm müşterilerimize malzeme değişimi konusunda yenilikçi destek sunmak için kullanıyoruz.

Isı Transferi

Bu teknoloji ile 12 renge kadar grafikleri doğrudan basılı parçanın üzerine aktarabiliyoruz. Grafikler fotoğrafik efektlerle dört renkli olabilir.

Yüksek Hız

Sertifikalı bir temiz oda departmanımız var. Kurulan presler, ince duvarlı ürünlerin yüksek hızda üretimine (tipik olarak gıda ambalajı) olanak sağlamaktadır.

Sonuç

Nitelikli tedarikçilerle uzun süredir devam eden işbirliği ve imzalanan anlaşmaların ardından, artık çok çeşitli yüzey kaplamaları tedarik edebiliyoruz.